Noc muzeów w Warszawie

Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 muzeów, uczelni, kin, teatrów i innych, interesujących miejsc. Aby ułatwić uczestnikom Nocy Muzeów dojazd w godzinach wieczornych, władze miasta, zwiększyły częstotliwość kursowania tramwajów, oraz zapewniły specjalną linię M.

Dużą popularnością podczas Nocy Muzeów, cieszą się recitale w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Nie zabraknie tam recitali fortepianowych oraz projekcji oper polskich i zagranicznych kompozytorów.

Na Żeraniu, można będzie obejrzeć Muzeum Obrony Cywilnej, gdzie zostaną zaprezentowane urządzenia i ubiór, który może uratować życie w warunkach wojny. Noc Muzeów, to także okazja do zwiedzania Muzeum Warszawy, w którym zaprezentowana będzie bardzo duża ekspozycja, zajmująca 5 pięter. To także okazja do zwiedzenia Muzeum Marii Skłodowskiej Curie.

Inne, interesujące miejsca, które można obejrzeć podczas Nocy Muzeów, to między innymi Muzeum Bursztynu na Starówce, oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Nie zapominajmy także o możliwości zwiedzania placówek uczelni, kościołów oraz instytucji. W tym czasie, zostanie otwarta dla zwiedzających między innymi Kancelaria Premiera i Ministerstwo Rozwoju.

Najczęściej oglądane miejsca podczas poprzednich Nocy Muzeów, to Uniwersytet Warszawski, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski i Muzeum Polin. Podsumowując – przed nadejściem Nocy Muzeów w Warszawie warto zarezerwować sobie miejsce w tym jednostkach, na których obejrzeniu, najbardziej nam zależy. Na zwiedzenie wszystkich, z pewnością nie wystarczy czasu.