Noc Muzeów w Lublinie

Noc Muzeów w Lublinie to duże wydarzenie, które każdego roku, przyciąga kilka tysięcy osób. Centrum wydarzeń jak zwykle jest Zamek Lubelski i jego muzeum. Jednym z najważniejszych miejsc, które należy odwiedzić podczas Nocy Muzeów, jest Kaplica Trójcy Świętej. Na dziedzińcu zamkowym, odbywają się pokazy tańca dawnego oraz wizualizacje słynnych obrazów. W tym czasie, można obejrzeć także wystawy czasowe. Na lubelskiej Starówce, podczas Nocy Muzeów, można posłuchać muzyki na żywo oraz obejrzeć występy teatralne. Wiele osób zarezerwuje sobie ten czas, na oglądanie Muzeum na Majdanku. W tym przypadku, zwiedzanie kończy się nieco wcześniej niż w innych miejscach (około północy).

Aby podczas Nocy Muzeów dostać się na pokazy w Muzeum Wsi Lubelskiej, konieczne są zapisy. Można tam obejrzeć ekspozycje, pokazujące dawne zwyczaje, zawody i przesądy. Warto pamiętać, że miejsca na prelekcje i pokazy podczas Nocy Muzeów, kończą się zwykle bardzo szybko i lepiej jest je zarezerwować sobie wcześniej. W mieście w tym czasie odbywa się także wiele wydarzeń kulturalnych.

Dużym zainteresowaniem cieszy się Noc Muzeów także w innych miastach z województwa lubelskiego, a szczególnie, w Kazimierzu Dolnym, Zamościu, Nałęczowie czy Chełmie. W tym ostatnim mieście, podczas tego wydarzenia, można zwiedzać podziemia kredowe.

Noc Muzeów w województwie lubelskim, zawsze wiąże się z dużym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców rejonu, jak i turystów. To także sposób, na jeszcze lepszą promocję regionu.