Noc Muzeów w Krakowie – otwarte miasto

Tradycja Nocy Muzeów sięga 1997 roku, kiedy to zorganizowano ją po raz pierwszy w Berlinie. Z czasem, ten zwyczaj przejęły inne miasta, w tym Kraków.

Podczas wydarzenia, w Warszawie bierze udział około 50 placówek, z czego wiele z nich udostępnia eksponaty lub całe ekspozycje, które zwykle nie są dostępne dla szerokiej publiczności. Jeśli nie wiesz, w które miejsce udać się podczas Nocy Muzeów, najlepszym rozwiązaniem, będzie udanie się do Muzeum Narodowego. Można tam zobaczyć między innymi „Damę z gronostajem”.

Jednym z najciekawszych miejsc udostępnionych dla zwiedzających, jest Hotel Cracovia, który jest obecnie w posiadaniu Muzeum Narodowego w Krakowie. Stanowi on atrakcję między innymi dlatego, że w jego wnętrzu od wielu lat nie można prowadzić działalności hotelarskiej i przyjmować gości. To jedna z niewielu okazji, by podziwiać jego piękne wnętrza.

Muzeum Sztuki Współczesnej zaserwuje obserwującym nowe wystawy dotyczące głównie polskich artystów.

Osoby interesujące się historią, powinny odwiedzić wystawę w Instytucie Pamięci Narodowej. W tym miejscu, odbędą się także quizy historyczne, pokazy filmów oraz turnieje gier planszowych związanych z historią.

Miłośnicy polskiej wojskowości, powinni zajrzeć podczas Nocy Muzeów, do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa Nila. Można tam obejrzeć pamiątki po polskich żołnierzach walczących w AK, którzy brali udział w działaniach zbrojnych na całym świecie. Zwiedzanie jest tym przyjemniejsze, że można skorzystać z pomocy przewodnika.